کتاب های بهزیستی
عکس مریم در فاطما گل , داستان کودک , کت وسرافون , قسمت اخرفيلم سيلا , اهنگ جدیدسپیده افشار , اهنگ جديد پاشايي , مدل پرده آشپزخانه , انواع تختخوابهاي توردار , متن زيبا حاجى , دانلود آهنگ مدارا از شهرام شکوهی

عصر ایران؛ سعید شمس - طرح سوال از رئیس جمهور در حالی پیگیری می شود که برخی نمایندگان بر این باورند که هیات رئیسه با آن مخالف است و نهایتاً منتفی خواهد شد.

جواد جهانگیرزاده عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده ارومیه در مجلس  به سؤالات «عصر ایران» در این باره پاسخ می‌گوید.

*هیات رییسه مخالف طرح سؤال از رییس جمهوری است؟ جهانگیرزاده

نه، هیات رییسه وظیفه دارد که برنامه و طرح‌های نماینده‌ها را اجرایی کند و به همین دلیل قانونا هم نمی‌توانیم طرح‌های ارسالی از سوی نمایندگان مردم را جدی نگیریم. این نوع شائبه‌ها در حالی به وجود آمده است یا بهتر است توسط برخی به جامعه تزریق می‌شود که هیات رییسه مجلس کارهای مهمی را در عهده خود می‌بیند و قانون مداری را در اولویت خود قرار داده و از این پس هم خواهد داد.

*اما شائبه‌هایی وجود دارد که حکم به بی‌علاقگی اعضایی از هیات رییسه برای مطرح شدن طرح سؤال می‌دهد.

اصلا چنین چیزی نیست. مجلس از ابزارهای خود باید استفاده کند تا به بهترین نحو ممکن از حقوق مردم صیانت کند. البته برخی از دوستان مدافع طرح هستند و برخی دیگر هم اعتقادشان این است که سؤال از رییس جمهوری نمی‌تواند فایده‌ای برای کشور داشته باشد. تاکید و اصرار من این است که هیات رییسه با طرح سؤال مخالف نیست و این ذهنیت‌ها در راستای تخریب هیات رییسه مطرح می‌شوند. واقعا نمی‌دانم چرا برخی دنبال این هستند تا مسایل غیر واقعی را ترویح بدهند.

*شما به عنوان یکی از اعضای هیات رییسه طرح سؤال را مفید می‌دانید یا مضر؟

اگر این طرح را وسیله‌ای بدانیم برای افزایش اختلافات موجود، حتما پدیده‌ای مضر و آسیب رسان خواهد شد. اما اگر رفتارمان منطقی باشد و به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ آرامش دقت کنیم، این طرح می‌تواند فقط در راستای کاهش مشکلات باشد. مهم این است که روند را طوری مدیریت کنیم که اختلاف‌ها بیشتر نشود و در فضایی با احترام مجلسی‌ها و دولتی‌ها بر سر اختلاف نظر‌ها باهم به بحث و تبادل نظر کنند.

بنده در طول ۲۲ سالی که به عنوان فعال سیاسی در فضای سیاست فعالیت دارم، تا به حال تا به این حد رهبری را نسبت به به آرام نگه داشتن جامعه حساس ندیده بودم و حتما ضرورت است که ایشان به طور دائم در خصوص حفظ آرامش و ثبات تذکر می‌دهند.

*عده‌ای احتمال به سخره گرفتن مجلس از جانب احمدی‌نژاد را دلیل اصلی مخالفت خود با طرح سؤال عنوان می‌کنند.

به هر ترتیب نباید از ترس "تب" مُرد. مجلس نشینان اعتراض‌هایی به عملکرد دولت دارند و این حق طبیعی شان است که از رییس قوه مجریه سؤال کنند. پس تاکید می‌کنم که نمایندگان ملت بر اساس تشخیص خود از شرایط تصمیم گیری می‌کنند و رفتار دیگران تحت تاثیرشان قرار نمی‌دهد.

*ظاهرا تعداد امضاهای طرح در حال کم شدن است.

این نوع خبر‌ها در بحث‌های این چنینی شاید طبیعی است. واقعیت این است که این طرح در مراحل اجرایی شدن است. همچنین باید متذکر شوم که بر اساس استفساریه شورای نگهبان قانون اساسی اگر تعداد نماینده‌ها حتی از مرز یک چهارم تعداد نماینده‌ها هم خارج شود، باز هم منعی برای اجرایی شدن طرح وجود ندارد.

*پس باید منتظر دومین طرح سؤال از رییس جمهوری باشیم؟

اینکه رییس دولت برای پاسخگویی به بهارستان بیاید یا نه، اهمیت چندانی ندارد. مهم این است که مشکلات کشور به این بهانه مورد ارزیابی دقیق مجلس و دولت قرار بگیرد تا بلکه بتوانیم راه حلی برای خروج از شرایط فعلی پیدا کنیم و آرامش را به مردم بازگردانیم.


نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط book-behzisti
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ