کتاب های بهزیستی
عکس مریم در فاطما گل , داستان کودک , کت وسرافون , قسمت اخرفيلم سيلا , اهنگ جدیدسپیده افشار , اهنگ جديد پاشايي , مدل پرده آشپزخانه , انواع تختخوابهاي توردار , متن زيبا حاجى , دانلود آهنگ مدارا از شهرام شکوهی
كارشناس تغذيه گروه سلامت خانواده مركز بهداشت استان هرمزگان گفت: تبليغات ناآگاهانه و وسيع انواع نمك‌هاي سنگ و نمك دريا با انواع نمك‌هاي طبيعي و داشتن خواص درماني و عدم تاثير مصرف در بيماران داراي فشار خون بالا، بيماران قلبي، ديابتي و زنان باردار و هزار و يك خاصيت غير واقع، غير منطقي و غير علمي به عنوان يك تهديد جدي براي مردم شده است.

به گزارش ایسنا،" لادن صدیق " با اشاره به اين مقوله كه يد يكي از ريز مغذي‌هاي اساسي است كه در توليد هورمون تيروئيد نقش مهمي دارد اظهار كرد: اين هورمون در سلامت و اعمال حياتي انسان در دوران جنيني، كودكي و بلوغ سهم بسزايي دارد، كمبود يد سبب بروز اختلال هاي وسيعي مي شود كه مهمترين آنها اثر مخرب بر توانايي‌هايي ذهني و جسمي افراد جامعه و به خصوص كودكان و نوجوانان است.

وی در ادامه به نقش ید در زندگی اشاره کرد و بیان داشت: بدون شک کمبود ید مهمترین عامل عقب افتادگی رشد ذهنی بشر است که البته قابل پیشگیری است.

كارشناس تغذيه گروه سلامت خانواده مركز بهداشت استان هرمزگان با اشاره به تبليغات ناآگاهانه در مورد انواع نمك‌هاي سنگ و نمك دريا ياد آور شد: متاسفانه تبليغات ناآگاهانه و وسيع انواع نمك‌هاي سنگ و نمك دريا با انواع نمك‌هاي طبيعي و داشتن خواص درماني و عدم تاثير مصرف در بيماران داراي فشار خون بالا، بيماران قلبي، ديابتي و زنان باردار و هزار و يك خاصيت غيرواقع، غيرمنطقي و غيرعلمي به عنوان يك تهديد جدي براي سلامت مردم شده است.

صدیق به عوارض جبران ناپذير نبود يد كافي با استاندارد اعلام شده اشاره كرد و افزود: عوارض جبران ناپذير عدم وجود يد كافي با استاندارد اعلام شده براي پيشگيري از گواتر و اختلالات ناشي از كمبود يد از يك سو و همچنين وجود فلزات سنگين همچون سرب، كادميوم، جيوه، آرسنيك و... باعث بروز انواع سرطان و بيماري‌هاي كبد و ريه و كليوي و... مي‌شود.

وي بيان كرد: وجود گچ و شن و ماسه به عنوان يك ناخالصي غيرمحلول در نمك‌هاي طبيعي ( سنگ نمك ، نمك دريا ) باعث گمراهي آحاد مردم شده و مصرف آن تهديدي جدي براي سلامت مردم است.


نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط book-behzisti
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ