کتاب های بهزیستی
عکس مریم در فاطما گل , داستان کودک , کت وسرافون , قسمت اخرفيلم سيلا , اهنگ جدیدسپیده افشار , اهنگ جديد پاشايي , مدل پرده آشپزخانه , انواع تختخوابهاي توردار , متن زيبا حاجى , دانلود آهنگ مدارا از شهرام شکوهی

عصر ایران- روزنامه های روز هشتم تیر سال 60 بازتاب دهنده آخرین اخبار و اطلاعات از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی بودند. اما در سال های پیش از انقلاب هم در چنین روزی اخبار کشته شدن اعضای گروه هایی که مبارزه مسلحانه با حکومت شاه را در دستور کار داشتند منتشر شده بود که مهمترین آن ها کشته شدن حمید اشرف است. همچنین دستگیری یکی از دولتمردان شریف امامی در زمان دولت امینی به اتهام اقدام برضد امنیت هم از اخبار جالب این روز بود.

احمد آرامش بازداشت شد

روزنامه اطلاعات 8 تیر 40

نیروهای امنیت، احمد آرامش وزیر مشضاور کابینه اسبق ایران را به اتهام "اقدام بر ضد امنیت و ایجاد ناراحتی در میان مردم به وسیله تبلیغات" دستگیر کردند.

روز دوشنبه آرامش در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که دولت شریف امامی، نخست وزیر سابق، که وی نیز در آن عضویت داشت به علت تحرکات دول خارجی سقوط کرد.

آرامش گفت: علت آنکه دولت شریف امامی را به برکناری مجبور ساختند، این بود که وی می خواست ایران را بی طرف کند و از سنتو خارج شود.

آرامش گفت که تمام وزارتخانه های ایران و سازمان های اقتصادی، بازرگانی و عمرانی تحت کنترل آمریکایی هاست. آرامش که سابقا مدیرعامل سازمان برنامه بود گفت: روس ها به ایران در دوران دولت شریف امامی پیشنهاد کمک فنی کرده بودند.

روس ها همچنین پیشنهاد کرده بودند که به ایران برای استخراج نفت آن کمک کنند و صد در صد منافع را به ایرا ن واگذارند. آرامش از نظریه مبنی بر همکاری نزدیکتر ایران و شوروی دفاع کرد.

آقای دکتر امینی نخست وزیر در یک مصاحبه سه دقیقه ای راجع به بازداشت آرامش به خبرنگار ما گفت: آرامش را هم مثل آزموده تنها به دلیل اظهاراتی که کرده است، توقیف کردیم. یک بار دیگر هم گفته بودیم گفته بودم که هرکس ایجاد تشنج کند و آرامش کشور را بر هم بزند تحت تعقیب قرار می گیرد.

راجع به توقیف آقای آرامش مخصوصا باید معلوم شود که اظهارات این شخص راجع به دولت سابق تا چه حد صحیح است و به این جهت لازم دانسته شد که این موضوع رسیدگی شود. آقای نخست وزیر در پایان گفت : رسیدگی به این موضوع از طریق دادگستری صورت خواهد گرفت.


چهار زن و مرد خرابکار کشته شدند

روزنامه اطلاعات 8 تیر 54

مامورین شهربانی در پی گیری به منظور دستگیری چند نفر از افراد خرابکار و تروریست، مخفیگاه چهار نفر از عناصر خرابکار را که عبارت از سه مرد و یک زن بودند در منطقه ای واقع در قزیه دولت آباد کرج کشف و بامداد دیروز به منظور دستگیری آن ها مبادرت به محاصره محل اختفای آن ها نمودند. در اثر تیراندازی تروریست ها از داخل مخفیگاه، یک نفر از مامورین به نام علی اصغر افشار به درجه شهادت نایل و در نتیجه سایر مامورین ناگزیر شدند که به طرف خرابکاران تیراندازی نمایند.

در اثر تیراندازی مامورین سه نفر خرابکار مرد کشته شدند و خرابکار زن هنگامی که قصد داشت به طرف مامورین نارنجک پرتاب کند نارنجک در دست او منفجر و کشته شد. هویت زن خرابکار نزهت السادات روحی آهنگران می باشد که چهارسال قبل مدتی زندان و سپس مرخص شده بود.

یکی از سه خرابکار مرد، مارتیک قازاریان نام دارد که به اتفاق نزهت السادات روحی آهنگران، در چند خرابکاری دخالت داشته و شخصی به نام ابراهیم انوشیروان پور ، مهندس شرکت نفت را در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در تهران به قتل رسانده بود. هویت دو نفر کشته شدگان دیگر، بعدا اعلام خواهد شد.


10 تروریست امروز در منطقه مهرآباد کشته شدند

روزنامه اطلاعات 8 تیر 55

یک مقام مطلع امنیتی صبح امروز اعلام کرد که در طی یک سلسله اقدامات مستمر، سر انجام ستاد فعالیت های تروریست های ایران کشف شد. محاصره این محل که در منطقه مهرآباد جنوبی قرار داشت از ساعات نخستین بامداد امروز آغاز و مقارن روشن شدن هوا، برخورد مسلحانه بین تروریست ها و مامورین شروع شد و طی یک زدو خورد 4 ساعته سرانجام حمید اشرف رهبر گروه و 9 نفر از همدستان وی از پای درآمدند و به این ترتیب ستاد مرکزی تروریست های کمونیست ایران متلاشی شد.

مقام مزبور در توضیح این واقعه اضافه نمود : مامورین با استفاده از اطلاعاتی که در اختیار داشتند، توانستند مهمترین مخفیگاه تروریست ها را مورد شناسایی قرار دهند. به دنبال این شناسایی، بررسی موقعیت محل و شناسایی وضعیت ساکنین منزل با رعایت جوانب امر آغاز گردید و مشخص شد که در طبقه زیر زمین خانه مذکور یک پیرمرد و یک پیرزن و یک کودک خردسال سکونت دارند و طبقه بالا مخفیگاه تروریست ها می باشد.

مقارن ساعت سه و نیم بامداد با رعایت کلیه جوانب امر مرکز استقرار تروریست ها مورد محاصره کامل قرار گرفت. مرحله اول طرح نجات سریع پیرمرد و پیرزن و کودک خردسال از زیرزمین بود. سرو صدای ناشی از بیدار کردن و خارج ساختن ساکنین زیر زمین، تروریست ها را متوجه وضعیت نمود و فورا با تیراندازی مستمر کوشیدند مامورین را از منطقه دور سازند.

مامورین زیر آتش رگبار تروریست ها کار نجات 3 نفر ساکنین بی گناه منزل را انجام داده و با اخطارهای مکرر از تروریست ها خواستند که تسلیم شوند. تروریست ها در پاسخ این اخطارها با نارنجک و مسلسل به مامورین حمله کردند.

طی نزدیک به 4 ساعت زدو خورد کلیه آن ها که عبارت از 8 نفر مرد و 2 نفر زن بودند از پای درآمدند. در میان تروریست های معدوم، جسد حمید اشرف رهبر تروریست ها و یکی از 9 نفر تروریستی که در سال 2530 متواری شده و عکس آن ها در جراید چاپ و به عنوان تروریست های متواری معرفی شده بودند ، شناسایی شد.

اسامی و هویت شش نفر از تروریست هایی که در این جریان معدوم شدند به شرح زیر است و هویت 4 نفر بقیه بعدا اعلام خواهد شد:

حمید اشرف رهبر گروه تروریست ها

محمدرضا یثربی یکی از اعضای کادر رهبری ترو ریست ها

محمد حسین حق نواز یکی از اعضای کادر رهبری تروریست ها

یوسف قانع خشک بیجاری یکی از اعضای موتر تروریست

محمد حرمتی پور یکی از اعضای موثر تروریست

طاهره خرم یکی از اعضای موثر تروریست


اسامی شهدا و مجروحین انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی

روزنامه اطلاعات 8 تیر 60

خبرنگاران از محل وقوع انفجار و همچنین بیمارستان های طرفه و سینا در ساعت 24 آمار مجروحین و شهدای حادثه خونین دیشب دفتر حزب جمهوری اسلامی را به شرح زیر گزارش دادند:

دکتر محمد حسین بهشتی

حقانی، نماینده بندرعباس

رواقی شرافت، نماینده اهواز

اکبر اژه ای

رحیمی، نماینده ملاوی

سعید موسوی

فیاض بخش وزیر مشاور و سرپرست سازمان بهزیستی

عباسعلی ناطق نوری نماینده نور

اسدالله زاده معاون وزارت بازرگانی

سعید حسین طباطبایی نماینده زابل

محمودی نماینده قصر شیرین

حیدری نماینده نهاوند

سیف الله عبدالکریمی نماینده لنگرود

محمد منتظری نماینده نجف آباد

پاکنژاد نماینده یزد

قاسمی نماینده چالوس

بشارتی نماینده جهرم

دباغی

رضا ترابی

کرم علی

اسامی مجروحین:

اسماعیل فردوس پور نماینده فردوس

مسعود صادقی

سعادتی معاون بهزیستی

بهرام تاجگردون نماینده گچساران

محمد حسن اصغرنیا استاندار سمنان

محمود جمالی

مسعود موسوی زین العابدینی رئیسی

علی موسوی رضا

بر اساس همین گزارش آقایان حجت الاسلام محمد جواد باهنر، نبوی، محمد هاشمی و طاهری نماینده کازرون چند لحظه قبل از انفجار، محل را ترک کرده اند.

همچنین آقایان فخرالدین حجازی، آیت الله مهدوی کنی، عسگراولادی، رجایی، آیت الله قدوسی، حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام موسوی خوئینی ها اصلا در جلسه دیشب حزب شرکت نداشتند.

ساعت 9 صبح امروز خبرنگاران اطلاع دادند، که 3 تن دیگر به خیل شهیدان پیوستند:

پور ولی

مهندس حسین اکبری مدیر بانک کشاورزی

حبیب الله مهدی زاده


نوشته شده در تاريخ 2015-08-19 توسط book-behzisti
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ